INFORMACE PRO NOVÉ ČLENY (A NEJEN PRO NĚ)

 

          Chci se přihlásit    (on-line)          

V ROCE 2023 ZAČÍNÁME VE 2. TÝDNU, TJ. OD PONDĚLÍ, 9. LEDNA 2023 !!!

VYZKOUŠEJ SVŮJ PRVNÍ TRÉNINK!

Karate je technicky velmi náročné a hodně komplexní. V rámci tréninků pro začátečníky se zaměřujeme zejména na rozvoj koordinace pohybů, posílení středu těla, zvyšování rychlost, na stabilitu a dobré protažení. Souběžně budujeme  technickou základnu karate prvků, u kterých klademe důraz na kvalitu a správné provedení. A k tomu samozřejmě nesmí chybět hry :-)

První trénink je v našem klubu vždycky zkušební. Přijď, vyzkoušej a uvidíš. Líbí - nelíbí, sám se pak rozhodneš. Víme, že karate není pro všechny. Ale třeba pro tebe zrovna ano. Vezmi si sportovní oblečení a pití, všechno ostatní nech na nás. Potkáme se 10 minut před začátkem tréninku před školou, kde cvičíme. Rodiče se vždy mohou podívat, jak vše probíháNa zkušební trénink si s sebou vezměte sportovní oblečení (děti do skupiny Karate Kids navíc sálovou obuv / ostatní skupiny cvičí naboso) a pití. Chcete-li se na trénink podívat se svým dítětem i Vy, není to nejmenší problém, alespoň uvidíte, jak vše probíhá.


PŘIHLAŠ SE, STAŇ SE ČLENEM

Pokud Ti přišel trénink fajn a chceš pokračovat, budeme od tebe potřebovat základní údaje, abychom mohli vyplnit přihlášku do klubu. Celé jméno, adresu, telefon, info o zdravotním stavu a také tvoje rodné číslo. To potřebujeme pro úrazové pojištění u ČUS, plus pro další státní organizace (Národní sportovní agentura), které si hlídají počty sportovců.


JAK SEBE, NEBO SVÉ DĚTI PŘIHLÁSIT?   Máte několik možností.

Máte několik možností.Do našeho klubu se můžete přihlásit v průběhu celého školního roku. Buď rovnou stisknete zelené tlačitko CHCI SE PŘIHLÁSIT (snad je jím náš web dostatečně prošpikovaný) a tím se přesunete do klientského centra. V něm se zaregistrujete (vytvoříte si klientský účet) a pak zvolíte "KROUŽKY" (my sice nejsme kroužek, ale systém to jinak nazvat neumí) a následně "Členství v klubu (akt. šk. rok) Praha" a teprve tam své zlatíčko, či sebe přihlásíte (vyplněním požadovaných údajů). My to v systému uvidíme a ozveme se Vám, abychom s Vámi dohodli vhodnou skupinu, potažmo den a čas docházky (tj. zařazení do vhodného oddílu).

Nebo když si nejste jistí výběrem vhodného oddílu, kontaktujte nás přímo: buď zavolejte na telefonní číslo 777 706 490 (zvedne to Radana), nebo nám napište e-mail  (čte ho jak Radana, tak i Pavel). Společně si dohodneme ukázkový trénink, abyste měli představu, do čeho jdete. Pokud se po absolvování zkušební hodiny rozhodnete pokračovat a stát se členy našeho klubu, pak z Vás budeme muset vymámit pár základních údajů pro administrativní účely přihlášky.


VYDRŽ A MAKEJ

Začátky jsou vždycky vzrušující, nové a skvělé. Všechno jde nějak samo. Pak ale zjistíš, že bez makání to nejde, není to taková pohodička a lážo plážo. Přijdou věci, které ti nepůjdou, těžké a náročné. Budeš toho mít občas plné zuby. Budou lepší dny, budou horší dny. Jenže takhle to funguje všude. Pokud tě ale Karate baví, musíš se prostě kousnout, vydržet a makat, protože časem bude všechno super.


CO BYSTE JEŠTĚ MĚLI O KARATE VĚDĚT?

Karate je víc než jen sport, je to také bojové umění. Buď vás osloví a zamilujete si je, nebo zjistíte, že to není úplně váš šálek kávy. První rok se to vždycky ukáže. Co tedy vlastně můžete čekat od tréninků karate? Je něco, s čím byste měli počítat? Jaké to celé bude?

Přestože vypadají bojové scény ve filmu, v televizi nebo v počítačové hře velmi snadně a lehce, opak je pravdou. Bojová umění jsou nesmírně náročná na koordinaci a techniku, navíc od vás vyžadují plné soustředění a uvědomování si vlastního těla. Obsahují v sobě spoustu dalších dovedností, které se dají najít i v jiných sportech, např. v gymnastice, v atletice, či v józe. Karate je hodně technická záležitost, u které musíte na začátku, tj. prvních několik let (ne týdnů) naučit tělo obrovské množství různých pohybových vzorců, abyste měli “zásobárnu”, ze které budete čerpat. Jako když se učíte cizí jazyk… Také potřebujete mít dostatečnou slovní zásobu, abyste se domluvili :-)  Nicméně pokud vytrváte, našli jste lásku a přátele na celý život!

A všechno ostatní, co se sem nevešlo, se dozvíte na trénincích :-)


KARATE TRÉNINKY A PRAVIDELNÁ DOCHÁZKA

Pravidelná docházka je alfa a omega. Trénovat karate je něco jako učit se cizí jazyk. Nejdřív se musíš naučit spoustu nových pohybů, postojů, úderů a bloků, navíc s různými otočkami, jako sestavu nebo ve dvojici s partnerem. Všechno ve správném provedení a na správnou vzdálenost. Těchto nových pohybů, které se potřebuješ naučit, je skutečně moc. Taky všechno to, co vypadá ve filmu a na počítači jednoduše a easy-peasy, je ve skutečnosti hrozně těžké. Třeba už jen proto, že kopnout vysoko na hlavu vyžaduje být dobře protažený a musíš mít stabilitu.

Na každém tréninku se vysvětlují a učí nové techniky. Na dalším tréninku se na ně navazuje. Pokud bychom vysvětlovali ty samé ci stále dokola, nikam bychom se neposunuli. A k černému pásku je daleko :-) Když často vynecháváš, je to jako bys byl na kurzu Italštiny u páté lekce, ale tvoji spolužáci už u patnácté. Tak nějak se nechytáš. Proto trváme pokud možno na co nejpravidelnější docházce. Proto nabízíme možnost nahradit si zameškané tréninky. Chceme, aby to celé někam vedlo. Naše tréninky mají celoroční koncepci a propracovanou metodiku. Stavíme na široké škále dovedností, které tě chceme a potřebujeme naučit. Chceme z tebe totiž dostat to nejlepší.PÁSKOVÁNÍ (neboli zkoušky na STV - Stupně Technické Vyspělosti)

"Kdy už konečně půjdu na pásek?" začínají se pomalu po nějaké době všichni ptát... Na pásek (první - bílý) se musí skládat zkoušky, kde je nutné edvést správné techniky podle zkušebního řádku JKA Karate ČR. Při trénincích 1 x týdně je dítě do 10 let schopno se požadované věci naučit cca za 7 měsíců až rok (je to hodně individuální). Je-li dítě starší, nebo má předchozí zkušenosti, či trénuje častěji, lze toho dosáhnout i rychleji.

Kdy se zkoušky konají a kdo na ně půjde se děti dozví s předstihem na trénincích a rodiče informujeme e-mailem.

 

DALŠÍ AKTIVITY

Náš klub není jen o pravidelných trénincích. Pořádáme mnoho dalších akcí, jako jsou pobytová soustředění, přípravné kempy, příměstský tábor, ale i  např. jednodenní sobotní akce pro děti, aby si rodiče mohli "udělat volno". S těmi, kteří se rozhodli pro soutěžní kariéru, jezdíme na svazové soutěže JKA ČR. Všechny informace najdeš na webových stránkách (KALENDÁŘ AKCÍ), Facebooku a Instagramu klubu.

 

KURZOVNÉ - NAŠE CENOVÁ POLITIKA

Kurzovné se platí měsíčně, zpětně dle odchozených lekcí. Základní cena je 650,- za 4 tréninky v měsíci, což vychází na docházku 1 x týdně. Při nižším počtu tréninků (nemoc, škola v přírodě, atd.) je cena za 1 trénink 200,-, za 2 tréninky 400,-, za 3 tréninky 550,-. Pokud chodíš víc jak 1 x týdně, stojí každý další trénink (tj. pátý, šestý, sedmý, atd.) plus 50,- za každý. Např. ten, kdo chodí 2 x týdně a byl celkem 8 x, zaplatí za odchozené tréninky 850,-. Vzhledem k navýšení cen za pronájmy tělocvičen od září 2022 (školy promítají zvýšení cen energií) budeme každému členu připočítávat ke kurzovnému částku ve výši 50,- k pokrytí zvýšených cen pronájmů. Platí se na základě předpisu, který je rozesílán vždy začátkem následujícího měsíce, a to bankovním převodem na účet klubu.

 

logo-aktivni-mesto.pngDůležitá informace: program "AKTIVNÍ MĚSTO" pro školní rok 2022 - 2023 je opět otevřen! Žádat o příspěvek mohou rodiče našich členů s trvalým pobytem na Praze 6, Praze 5 a již brzy i na Praze 17. Neváhejte a využijte této možnosti - finanční prostředky jsou omezené, akce končí jejich vyčerpáním! Pro více informací klikněte na logo.


Zde je možné přihlásit se za člena klubu (NÁVOD NAJDETE ZDE) a zařazení do vhodného oddílu a také den a čas docházky s Vámi budeme konzultovat. Pokud by se Vám přihlášení přes naše klientské centrum z nějakého důvodu nepovedlo, poraďte se s námi na e-mailové adrese: , nebo na tel.: 777 706 490.

Poznámka k přihlašování v klientském centru: primárně byla aplikace naprogramována pro domy dětí a mládeže a tomu také odpovídá použité názvosloví, které bohužel nedokážeme změnit. Členství v klubu hledejte pod „KROUŽKY“, soustředění a víkendové kempy naleznete pod „TÁBORY“ a naše akce se jmenují "AKCE" :)