Gymnastika

Pohyb je dětem zcela přirozený a gymnastika je základem pro všechny budoucí malé sportovce, ať už se rozhodnou pro jakýkoliv sport. Pružnost, flexibilita, perfektní koordinace pohybů, orientace v prostoru při cvičení sestav. Přesně tyto gymnastické dovednosti využijí i karatisté a karatistky při cvičení Karate.

Gymnastika v MŠ

Oddíly gymnastiky v mateřských školkách, to je gymnastika pro radost z pohybu. Jsou určeny dětem od 4 do 6 let. Zaměřeny jsou na všestranný rozvoj všeobecných pohybových a sportovních dovedností (běh, odrazy, výskoky, skoky apod.). Děti se naučí základním gymnastickým dovednostem (např. kotouly vpřed a vzad, rovnováha, aj.), základům her s míčem (házení, chytání), vše doplněné o posilování s vlastní vahou (rozvoj síly) a protahování hlavních svalových partií (rozvoj pohyblivosti). Vše se děje formou her, takže děti ani nepoznají, že cvičí. Prostě se vrátíme k tomu, co dříve běžně děti uměly, protože si každý den hrály venku před barákem.

Co děti potřebují na cvičení sebou?

Ve školkávh mohou děti cvičit v oblečení, v jakém jsou ve školce celý den. Je ale možné mít na převlečení sportovní oblečení a nějaké cvičky.

Nábor nových členů

Cvičení gymnastiky v MŠ je primárně určeno dětem z dané školky. Hlavní nábor nových členů probíhá během celého září a října. Lze se přihlašovat průběžně i během celého školního roku - pouze do naplnění kapacity.

Přehled tréninků Gymnastiky v MŠ pro rok 2021 - 2022 zde zveřejníme v průběhu září 2021, kdy bude možné lekce dojednat.

 

 

Některé městské části každoročně přispívají na pravidelné sportovní, nebo prázdninové aktivity Vašich dětí. Např. máte-li bydliště na Praze 6, můžete získat až 600,- Kč na každé dítě (na pravidelnou činnost i na tábory a soustředění) a Praha 5 přispěla na letní tábory částkou 1.000,- Kč. POZOR! Akce vždy skončí po vyčerpání alokovaných prostředků - takže neváhejte a zažádejte si včas. Více informací naleznete přímo na stránkách programu Aktivního města: www.aktivnimesto.cz, nebo u nás - klikněte na logo vpravo.


logo-aktivni-mesto.png

 

Návod, jak postupovat při on-line přihlašování přes naše klientské centrum, naleznete zde. Pokud by vám on-line přihlašování nevyhovovalo, nabídka v centru byla nesrozumitelná, nebo se něco nepovedlo, kontaktujte nás na e-mailové adrese: , nebo tel.: 777 706 490. Rádi vám poradíme s výběrem.

Mapa místa, kde gymnastika v MŠ cvičí:

MŠ Meziškolská (Sartoriova 2457/1, Praha 6 - Břevnov)