Karate děti

Oslovují Vaše dítě bojová umění? Touží po kimonu a těší se na pásky?
V našich oddílech Karate určených pro děti má možnost osahat si,
jak to s těmi kopy a údery je doopravdy. Možná přijde zklamání z toho,
že ve skutečnosti je to mnohem složitější a náročnější, než na počítači,
možná ale přijde láska na celý život.

"Udělat první krok - to je to, co odlišuje vítěze od poražených."
. . . Brian Tracy

Karate pro děti

Děti v našem klubu mohou Karate cvičit od 6 let. Jednotlivé oddíly klubu jsou rozděleny jednak podle věku dětí a jednak podle technické vyspělosti symbolizované dosaženým stupněm rozlišeným barvou pásku.

NÁBOR, tj. zcela noví adepti, mají buď samostatné tréninky (děti 6 - 8 let), nebo u starších dětí (8 - 11 let) mají tréninky společně s pokročilejšími žáky, nositeli nižších žákovských pásků. Tréninková náplň je přizpůsobena věku dětí. U menších dětí (6 - 8 let) je hodně zaměřená na hry, aby byla co nejpestřejší. U starších dětí (8 - 11 let) je to sice podobné, ale her postupně ubývá a o to více se již věnujeme Karate. U starších dětí (od 11 let) předpokládáme, že již nějakou dobu cvičí a jsou tedy nositeli třeba i středních žákovských stupňů, tj. tmavších pásků a proto je zařazujeme do oddílů spíše podle pásků (tj. mohou vyjímečně cvičit již i s dospělými). Pokud je někdo v tomto věku začátečník, řešíme to individuálně - např. po telefoické konzultaci s rodiči.

Během tréninku rozvíjíme fyzickou kondici pomocí atletických dovedností a posilování  s vlastním tělem, koordinaci pohybů pomocí gymnastických dovedností, psychomotoriku pomocí nářadí (míče a tenisové míčky apod.), část hodiny věnujeme protahování a zlepšování kloubní pohyblivosti a samozřejmě také pohybovým a úpolovým hrám, jak ve dvojicích, tak skupinovým. Výuka JKA Shotokan Karate se pak skládá z nácviku základních technik (Kihon), zápasového cvičení (Kumite) a sestavy (Kata). U mladších dětí nijak nedrilujeme a děti necepujeme, ranou specializaci prostě považujeme za škodlivou. Rozhodnutí, zda se dítě chce opravdu intenzivně věnovat Karate necháváme na dobu, kdy je samo schopno pochopit, co vše trénink bojových umění obnáší. A toto rozhodnutí podle našich zkušeností přichází nejdříve tak v 9 letech, nebo i později - mimo vyjímečných případů dětí, které se pro Karate již narodily :-) Do té doby si hlavně hrajeme, učíme se základní techniky a důkladně rozvíjíme všeobecnou fyzickou zdatnost, na které můžeme v budoucnu stavět.

Co děti potřebují na trénink sebou?

Děti, které již získaly nějaký pásek, trénují povinně v bílém Karate-gi (kimonu) s daným páskem! Pro začátečníky to ale není podmínkou. Postačí jim tepláky nebo kraťasy a tričko (s krátkým, nebo i dlouhým rukávem), obuv není potřeba - cvičí se naboso. Pokud chce začátečník na tréninky Karate-gi nosit, tak může. Nesmí ale používat bílý pás, který se většinou s tímto úborem prodává, protože si jej ještě nezasloužil vykonáním zkoušky, která předpokládá předvedení požadovaných dovedností Karate. Samozřejmě šichni by si měli sebou nosit pití v uzavíratelné láhvi, především v letních měsících!

Nábor nových členů

Hlavní nábor nových členů probíhá většinou na začátku školního roku během září a října, ale do většiny oddílů běžně přijímáme nové členy i během celého roku - pokud není zcela naplněna kapacita tělocvičny.

Můžete tedy začít kdykoliv, neváhejte a přijďte si vyzkoušet svůj první trénink - zkušební lekce je zdarma.

Přehled tréninků Karate děti pro rok 2021 - 2022

  PONDĚLÍ
15:00 - 16:00 ZŠ Marjánka KARATE DĚTI (pouze NÁBOR, tj. začátečníci bez pásku) děti 6 - 8 let   
17:00 - 18:00 ZŠ Pod Marjánkou KARATE DĚTI (všichni od bílého pásku)  děti od 8 let   
  STŘEDA
16:00 - 17:00 ZŠ Pod Marjánkou KARATE DĚTI (NÁBOR, tj. začátečníci + všichni do oranžového pásku)  děti 8 - 11 let  
18:00 - 19:00 ZŠ Marjánka KARATE DĚTI + KARATE DOSPĚLÍ (všichni od bílého pásku)  děti od 11 let  
  ČTVRTEK
17:00 - 18:00 ZŠ Pod Marjánkou KARATE DĚTI (všichni od bílého pásku)  děti od 8 let  
17:00 - 18:00 ZŠ Nebušice KARATE DĚTI (NÁBOR, tj. začátečníci + všichni od bílého pásku) - zatím NEPOTVRZENO! děti od 6 let  

 

V základu lze cvičit 1x za týden. Je ale možné chodit i 2x, nebo 3x týdně do dalších oddílů - toto doporučujeme s námi konzultovat.

 

 

Některé městské části každoročně přispívají na pravidelné sportovní, nebo prázdninové aktivity Vašich dětí. Např. máte-li bydliště na Praze 6, můžete získat až 600,- Kč na každé dítě (na pravidelnou činnost i na tábory a soustředění) a Praha 5 přispěla na letní tábory částkou 1.000,- Kč. POZOR! Akce vždy skončí po vyčerpání alokovaných prostředků - takže neváhejte a zažádejte si včas. Více informací naleznete přímo na stránkách programu Aktivního města: www.aktivnimesto.cz, nebo u nás - klikněte na logo vpravo.


logo-aktivni-mesto.png

 

Přihlásit na trénink on-line

Návod, jak postupovat při on-line přihlašování přes naše klientské centrum, naleznete zde. Pokud by vám on-line přihlašování nevyhovovalo, nabídka v klientském centru byla nesrozumitelná, nebo se něco nepovedlo, kontaktujte nás na e-mailové adrese: , nebo tel.: 777 706 490. Rádi vám poradíme s výběrem.Mapy míst, kde Karate děti cvičí:

ZŠ Marjánka (Bělohorská 417/52, Praha 6 - Břevnov)
ZŠ Pod Marjánkou (Pod Marjánkou 1900/2, Praha 6 - Břevnov)
ZŠ Nebušice (Nebušická 369, Praha 6 - Nebušice)

 

kkk-web-novy-2019-2020-karate-pripravka-metodika.jpg