KARATE (ODDÍL) PRO DOSPĚLÉ A STARŠÍ DĚTI

     Chci se přihlásit    (on-line)      

Tréninky s tradiční výukou JKA Shotokan Karate, které jsou určeny dospělým a starším dětem.

POKROČILÍ KARATISTÉ (KARATE ODDÍL)

Jedná se o základní odddíl našeho klubu, kde limitem je především věk. Je určen pro všechny dospělé a děti starší 12 let, kteří jsou již nositeli nějakého technického stupně (kyu i Dan). Složení tréninkových skupin se ale v různé dny od sebe navzájem liší - jsou různě odstupňované podle pásků. Tomuto složení pak odpovídá jak technická, tak i fyzická náročnost tréninků (stupeň obtížnosti je přizpůsoben složení konkrétní skupiny). Platí, že čím vyšší je nejnižší STV ve skupině, tím náročnější (technicky i fyzicky) je trénink této skupiny.

Tréninky jsou zaměřené jak na základní, tak na pokročilejší formy výuky JKA Shotokan Karate, jako je nácvik technik krytů, úderů, kopů a jejich náročnějších kombinací (Kihon, Kihon-I-Do), dále Kata řady Heian a Tekki, Sentei Kata a vyšších a jejich Bunkai, nácvik všech forem řízeného a volného zápasu (Yakusoku a Jiyu Kumite), příprava na další následující zkoušky STV kyu, příprava na soutěže, základy sebeobrany založené na technikách a principech Karate. Samozřejmě nechybí ani strečink a uvolňování, posilování s vlastním tělem a intervalová cvičení.

DOSPĚLÍ ZAČÁTEČNÍCI (NÁBOR DO KLUBU)

Pro dospělé začátečníky a starší začínající děti (od 12 let) máme samostatný oddíl, protože se věkem nehodí do mladších dětských náborových skupin (kde forma a přístup k tréninku odpovídá jejich věku a mentalitě). Cvičení je určeno např. rodičům "našich dětí", kteří potřebují být v obraze, co že to jejich ratolesti u nás nacvičují a co mají případně doma trénovat. Přihlásit se ale může každý, kdo má zájem poznat tento krásný bojový sport (nebo i jako bojové umění), chce udělat něco pro své tělo a udržet se v kondici. A věk je jen číslo - nikdy není pozdě :-)

Věnujeme se zde nácviku základních a funkčních technik Karate (postoje, bloky, údery, kopy), nácviku základních Kata (Taikyoku-Shodan a Heian-Shodan) a později také nácviku základních forem řízeného zápasu (Kihon-Kumite, Gohon-Kumite). Průběžně probíhá příprava na zkoušky na bílý a žlutý pásek (STV 9. a 8. kyu). Velký důraz klademe na zdraví, zvyšování fyzické kondice a také na uvolňování a strečink. Tréninky nejsou primárně zaměřeny na přípravu na soutěže a jejich intenzita je individuálně přizpůsobená věku cvičících.

KARATE ŽENY

Ženy v našem klubu běžně cvičí v oddílech a skupinách, které odpovídají jejich věku a technické vyspělosti (podle svého pásku), podobně jako v jiných klubech. U nás ale máme jednu samostatnou skupinu, kterou vede Radana a je určena především jim :-)
Skupina se schází ve čtvrtek od 18:30 do 16:30 v Gymnáziu Jana Keplera na Hládkově.


 

logo-aktivni-mesto.pngDůležitá informace: program "AKTIVNÍ MĚSTO" pro školní rok 2022 - 2023 je opět otevřen! Žádat o příspěvek mohou rodiče našich členů s trvalým pobytem na Praze 6, Praze 5 a již brzy i na Praze 17. Neváhejte a využijte této možnosti - finanční prostředky jsou omezené, akce končí jejich vyčerpáním! Pro více informací klikněte na logo.


Zde je možné přihlásit se za člena klubu (NÁVOD NAJDETE ZDE) a zařazení do vhodného oddílu a také den a čas docházky s Vámi budeme konzultovat. Pokud by se Vám přihlášení přes naše klientské centrum z nějakého důvodu nepovedlo, poraďte se s námi na e-mailové adrese: , nebo na tel.: 777 706 490.