Sportovky

Hledáte pro své dítě sportovní program, který ho bude všeobecně rozvíjet a opravdu bavit? Sportovky mají celoroční program postavený na základech atletických a gymnastických dovedností, doplněný o spoustu her, kde se děti učí základní pohybové dovednosti. Jako profesionálové víme, že ranná a jednostranná sportovní specializace prostě není to pravé ořechové!

Sportovky

Tréninky pro nejmladší věkovou kategorii dětí 4 - 6 let jsou extrémně pestré a zaměřené na časté střídání činností. Základním stavebním kamenem jsou atletické a gymnastické dovednosti, včetně cvičení s pomůckami. Různé druhy poskoků, lezení, běh, základní gymnastické prvky jako válení sudů, kotouly či stojka o zeď. Dovednosti s míčem - rukama i nohama, probíhání pod točícím se lanem, skákání přes švihadlo nebo přes gumu. Také klademe důraz na důkladné protažení celého těla, kdy na úvod rozcvičky využíváme jógovou sestavu “Dřevorubec”. Děti posilují i s vahou vlastníha těla, soustředíme se zejména na střed těla, tzv. Core a svaly rukou.

Pro zpestření se věnujeme výuce 4 základních technik Shotokan Karate (přímý úder “oi-cuki”, kryt na hlavu “age-uke”, přímý kop “mae-geri” a základní postoj “zenkutsu-dachi”), a to v délce do 10-ti minut z celého tréninku. Každý trénink začíná a končí pozdravem v Seiza (japonský sed vkleče na patách). Je to tedy také jakási "předpřípravka" pro budoucí karatisty :-)

Co potřebují děti na trénink sebou?

Sportovní oblečení, ideálně tričko s dlouhým rukávem - při pádu pak není tolik pláče a odřenin, sálovou obuv - tenisky (ne bačkorky), pití v dobře uzavíratelné láhvi, oblíbenou hračku - když by to nešlo bez ní :-) a žádné žvýkačky.

Nábor nových členů

Hlavní nábor nových členů probíhá vždy během celého září a října (začali jsme v týdnu od 6. září 2021). Do většiny oddílů ale běžně přijímáme nové členy i během celého školního roku - pokud není zcela naplněna kapacita tělocvičny. Můžete tedy začít kdykoliv, neváhejte a přijďte si vyzkoušet svůj první trénink - zkušební lekce je zdarma.

 

logo-aktivni-mesto.pngDůležité upozornění: program "AKTIVNÍ MĚSTO" pro školní rok 2021 - 2022 je od 1. září 2021 opět otevřen! Žádat o příspěvek mohou rodiče našich členů s trvalým pobytem na Praze 6 a Praze 5. Neváhejte a využijte této možnosti - finanční prostředky jsou omezené, akce končí jejich vyčerpáním! Pro více informací klikněte na logo zde.

 

Přehled tréninků Sportovek pro školní rok 2021-2022:

  ÚTERÝ
16:30 - 17:30 T.J. Sokol Břevnov
(modrá tělocvična)
SPORTOVKY  od 18 let  


Zde je možné se přihlásit za člena klubu (do jednotlivých oddílů se takto přihlásit nelze). Návod, jak postupovat, naleznete zde. Pokud by vám on-line přihlašování nevyhovovalo, nebo nabídka v centru byla nesrozumitelná, kontaktujte nás na e-mailové adrese: , nebo tel.: 777 706 490. Rádi vám poradíme.

kkk-web-novy-2019-2020-sportovky-metodika.jpg