INFORMACE PRO NOVÉ ČLENY (A NEJEN PRO NĚ)

  Chci se přihlásit (do klubu) 

  Chci se přihlásit  (do KIDS)  


VYZKOUŠEJ SVŮJ PRVNÍ TRÉNINK!

Karate je technicky velmi náročné a hodně komplexní. V rámci tréninků pro začátečníky se zaměřujeme zejména na rozvoj koordinace pohybů, posílení středu a celého těla, zvyšování rychlosti, na stabilitu a dobré protažení. Souběžně budujeme  technickou základnu karate prvků, u kterých klademe důraz na kvalitu a správné provedení. A k tomu samozřejmě nesmí chybět hry :-)

První trénink je v našem klubu vždycky zkušební. Přijď, vyzkoušej a uvidíš. Líbí - nelíbí, sám se pak rozhodneš. Víme, že karate není pro všechny. Ale třeba pro tebe zrovna ano. Vezmi si sportovní oblečení a pití, všechno ostatní nech na nás. Potkáme se 10 minut před začátkem tréninku před školou, kde cvičíme. Rodiče se vždy mohou podívat, jak vše probíháNa zkušební trénink si s sebou vezměte sportovní oblečení (děti do skupiny Karate Kids navíc sálovou obuv / ostatní skupiny cvičí naboso) a pití. Chcete-li se na trénink podívat se svým dítětem i Vy, není to nejmenší problém, alespoň uvidíte, jak vše probíhá.

PŘIHLAŠ SE, STAŇ SE ČLENEM

Pokud Ti přišel trénink fajn a chceš pokračovat, budeme od tebe potřebovat základní údaje, abychom mohli vyplnit přihlášku do klubu. Celé jméno, adresu, telefon, info o zdravotním stavu a také tvoje rodné číslo. To potřebujeme pro úrazové pojištění u ČUS, plus pro další státní organizace (Národní sportovní agentura), které si hlídají počty sportovců.

VYDRŽ A MAKEJ!

Začátky jsou vždycky vzrušující, nové a skvělé. Všechno jde nějak samo. Pak ale zjistíš, že bez makání to nejde, není to taková pohodička a lážo plážo. Přijdou věci, které ti nepůjdou, těžké a náročné. Budeš toho mít občas plné zuby. Budou lepší dny, budou horší dny. Jenže takhle to funguje všude. Pokud tě ale Karate baví, musíš se prostě kousnout, vydržet a makat, protože časem bude všechno super.

CO BYSTE JEŠTĚ MĚLI O KARATE VĚDĚT?

Karate je víc než jen sport, je to také bojové umění. Buď vás osloví a zamilujete si je, nebo zjistíte, že to není úplně váš šálek kávy. První rok se to vždycky ukáže. Co tedy vlastně můžete čekat od tréninků karate? Je něco, s čím byste měli počítat? Jaké to celé bude?

Přestože vypadají bojové scény ve filmu, v televizi nebo v počítačové hře velmi snadně a lehce, opak je pravdou. Bojová umění jsou nesmírně náročná na koordinaci a techniku, navíc od vás vyžadují plné soustředění a uvědomování si vlastního těla. Obsahují v sobě spoustu dalších dovedností, které se dají najít i v jiných sportech, např. v gymnastice, v atletice, či v józe. Karate je hodně technická záležitost, u které musíte na začátku, tj. prvních několik let (ne týdnů) naučit tělo obrovské množství různých pohybových vzorců, abyste měli “zásobárnu”, ze které budete čerpat. Jako když se učíte cizí jazyk… Také potřebujete mít dostatečnou slovní zásobu, abyste se domluvili :-)  Nicméně pokud vytrváte, našli jste lásku a přátele na celý život!

KARATE TRÉNINKY A PRAVIDELNÁ DOCHÁZKA

Pravidelná docházka je alfa a omega. Trénovat karate je něco jako učit se cizí jazyk. Nejdřív se musíš naučit spoustu nových pohybů, postojů, úderů a bloků, navíc s různými otočkami, jako sestavu nebo ve dvojici s partnerem. Všechno ve správném provedení a na správnou vzdálenost. Těchto nových pohybů, které se potřebuješ naučit, je skutečně moc. Taky všechno to, co vypadá ve filmu a na počítači jednoduše a easy-peasy, je ve skutečnosti hrozně těžké. Třeba už jen proto, že kopnout vysoko na hlavu vyžaduje být dobře protažený a musíš mít stabilitu.

Na každém tréninku se vysvětlují a učí nové techniky. Na dalším tréninku se na ně navazuje. Pokud bychom vysvětlovali ty samé ci stále dokola, nikam bychom se neposunuli. A k černému pásku je daleko :-) Když často vynecháváš, je to jako bys byl na kurzu Italštiny u páté lekce, ale tvoji spolužáci už u patnácté. Tak nějak se nechytáš. Proto trváme pokud možno na co nejpravidelnější docházce. Proto nabízíme možnost nahradit si zameškané tréninky. Chceme, aby to celé někam vedlo. Naše tréninky mají celoroční koncepci a propracovanou metodiku. Stavíme na široké škále dovedností, které tě chceme a potřebujeme naučit. Chceme z tebe totiž dostat to nejlepší.

PÁSKOVÁNÍ (neboli zkoušky na STV - Stupně Technické Vyspělosti)

"Kdy už konečně půjdu na pásek?" začínají se pomalu po nějaké době všichni ptát... Na pásek (první - bílý) a na každý další se musí skládat zkoušky, kde je nutné edvést správné techniky podle zkušebního řádku JKA Karate ČR. Při trénincích 1 x týdně je dítě do 10 let schopno se požadované věci naučit cca za 5 až 7 měsíců (je to hodně individuální). Je-li dítě starší, nebo má předchozí zkušenosti, či trénuje častěji, lze toho dosáhnout i rychleji.

Kdy se zkoušky konají a kdo na ně půjde se děti dozví s předstihem na trénincích a rodiče informujeme e-mailem.
A všechno ostatní (o Karate, o zkouškách, o soustředěních a drill kempech, o akcích, soutěžích, atd.), co se sem nevešlo, se dozvíte na trénincích :-)


DALŠÍ AKTIVITY KLUBU

Náš klub není jen o pravidelných trénincích. Pořádáme mnoho dalších akcí, jako jsou pobytová soustředění, přípravné kempy, příměstský tábor, ale i  např. jednodenní sobotní akce pro děti, aby si rodiče mohli "udělat volno". S těmi, kteří se rozhodli pro soutěžní kariéru, jezdíme na svazové soutěže JKA ČR. Všechny informace najdeš na webových stránkách (KALENDÁŘ AKCÍ), Facebooku a Instagramu klubu. 

ČLENSTVÍ - NAŠE CENOVÁ POLITIKA

Členské příspěvky se platí předem - bankovním převodem na účet klubu. Při docházce 1x týdně je členský příspěvek 3.300,- Kč/pol., při docházce 2x týdně je členský příspěvek 3.600,- Kč/pol. a při docházce 3(a více)x týdně je členský příspěvek 3.750,-  Kč/pol. První pololetí je splatné během září, druhé pololetí během února.V únoru také vybíráme roční poplatek 300,- Kč za členství v Českém svazu JKA Karate u členů, kteří již mají nějaký pásek (tj. od bílého pásu - 10.kyu a výš). Novým členům bez pásku bude tento poplatek účtován až při připuštění ke zkoušce.

logo-aktivni-mesto.pngDotační program AKTIVNÍ MĚSTO

Některé městské části každoročně přispívají na pravidelné celoroční a prázdninové aktivity "svých" dětí (rozhodující je trvalé bydliště dítěte). Pokud se do programu zaregistrujete a založíte si rodinný účet, můžete tak získat od své radnice finanční příspěvek na sport, volnočasové aktivity, mimoškolní vzdělávání nebo kulturu Vašich dětí a o prázdninách také na příměstské a letní tábory a soustředění. V letošním roce přispěje MěČ Praha 5 a 6 částkou 800,- Kč a MěČ Praha 17 částkou 500,- Kč.   Více se informací přímo na: www.aktivnimesto.cz, nebo klikněte na logo >

darujemekrouzky-logo.jpgDotační program DARUJEME KROUŽKY DĚTEM
Program je projektem České rady dětí a mládeže, jehož cílem je pomoci rodinám ve finanční tísni s úhradou nákladů na volnočasové aktivity dětí a mládeže ve věku od 3 do 18 let. Rodiče z celé ČR mohou získat v rámci jednoho pololetí podporu ve výši až 2 000 kč na každé dítě, tedy až 4 000 kč za celý školní rok. Více informací se dozvíte přímo na webových stránkách projektu:
 
www.darujemekrouzky.cz, nebo klikněte na logo.


JAK SE PŘIHLÁSIT?

Pokud chcete přihlásit své děti, které ještě navštěvují MŠ až po prvňáčky ZŠ (věk cca 4 - 7 let) klikněte na žluté tlačítko Chci se přihlásit (do KIDS). Otevřou se Vám webové stránky oddílů KARATE KIDS, kde se dozvíte více informací, můžete si domluvit zkušební lekci a zaregistrovat se pomocí registračního formuláře. Následně se Vám ozve Radana, abyste si domluvily konkrétní dny a časy tréninků a další podmínky.

Pro ostatní děti (cca od 2. třídy) a dospělé je nejrychlejší způsob přihlášení k nám do klubu on-line přes naše KLIENTSKÉ CENTRUM. Klikněte na žluté tlačitko Chci se přihlásit (do klubu) - otevře se Vám stránka Klientského centra. V něm se zaregistrujete (vytvoříte si klientský účet), pak zvolíte kartu "KROUŽKY" (my sice nejsme žádný kroužek, ale regulérní sportovní klub, jenže systém to bohužel jinak nazvat neumí) a následně "Členství v klubu - noví členové". Tam své zlatíčko, nebo sebe přihlásíte, my to v systému uvidíme a ozveme se Vám, abychom s Vámi dohodli vhodnou skupinu, 
potažmo den/dny a čas/y docházky (tj. zařazení do vhodného oddílu).

V případě, že by on-line přihlašování z nějakého neznámého důvodu nefungovalo ("stává se nám to maximálně jednou za 10 let"), kontaktujte nás přímo. Zavolejte na telefonní číslo 777 706 490 (Radana), nebo pište na e-mail (Pavel i Radana). Společně si dohodneme ukázkový trénink, abyste měli představu, do čeho jdete. Pokud se po absolvování zkušební hodiny rozhodnete pokračovat a stát se členy našeho klubu, pak z Vás budeme muset vymámit pár základních údajů pro administrativní účely přihlášky.

Drobná poznámečka k názvosloví v Klienstkém centru: primárně byla aplikace "KLIENTSKÉ CENTRUM" naprogramována pro domy dětí a mládeže a tomu také odpovídá použité názvosloví, které my nemůžeme bohužel nijak změnit. Proto Členství v klubu hledejte pod „KROUŽKY“, soustředění, příměstské tábory a  drill kempy naleznete pod „TÁBORY“ a akce se překvapivě jmenují "AKCE" :-)