AKTIVNÍ MĚSTO / DARUJEME KROUŽKY DĚTEM / ZP

Programy na podporu sportovních a volnočasových aktivit dětí. Chcete získat finanční příspěvek na sport Vašich dětí? Využijte nabídky dotačních programů AKTIVNÍ MĚSTO, DARUJEME KROUŽKY DĚTEM a své Zdravotní pojišťovny.

Program "Aktivní město"

Program Aktivní město již několik let podporuje rodiny s aktivními dětmi. Pokud se do programu zaregistrujete a založíte si rodinný účet, můžete získat od své radnice finanční příspěvek na sport, volnočasové aktivity, mimoškolní vzdělávání nebo kulturu svých dětí. Projekt je založen na distribuci účelových příspěvků, které občané získají od své radnice (rozhoduje trvalé bydliště) a následně je mohou využít na uhrazení části nákladů za kurzovné nebo členský příspěvek u registrovaných poskytovatelů (v našem případě je to náš klub). Více info na: www.aktivnimesto.cz.

logo-aktivni-mesto.png

V minulosti byla podpořena pravidelná sportovní činnost dětí v našem klubu a v létě také jejich účast na našich soustředěních od radnic z Prahy 6 a z Prahy 5. Nyní poskytuje příspěvek svým občanům také radnice z Prahy 17. Každý rok se vypisují nové finanční příspěvky a akce trvá do vyčerpání alokovaných prostředků. Proto není dobré příliš dlouho otálet! Postupuje se systémem: "Kdo dřív přijde, ten dřív mele" ,tedy čerpá :-)                             ... pro více informací klikni na logo >

Program "Darujeme kroužky dětem"

Darujeme kroužky dětem je projektem České rady dětí a mládeže, jehož cílem je pomoci rodinám ve finanční tísni s úhradou nákladů na volnočasové aktivity dětí a mládeže ve věku 3 - 18 let. Rodiče mohou získat v rámci jednoho pololetí podporu ve výši až 2 000 kč na každé dítě, tedy až 4 000 kč za školní rok. Více info na: www.darujemekrouzky.cz.

Systém funguje tak, že rodič požádá o příspěvek v podobě voucheru doložením potřebných dokumentů a následně si vybere, kterému poskytovateli se mají peníze z voucheru odeslat. Poskytovatel pak obdrží příspěvek na svůj bankovní účet a dítě tak má uhrazenou část nákladů na volnočasovou aktivitu.

Dotační porogram je určen pro rodiny (s dětmi 3 - 18 let) z celé ČR, které se nacházejí v tíživé finanční situaci a  pobírají dávku "přídavek na dítě", "příspěvek na péči", "odměnu pěstouna", nebo "příspěvek při pěstounské péči" a pro rodiny ukrajinských uprchlíků (s dětmi 3 -18 let), které pobývají v ČR na základě "Víza za účelem strpění" či "Víza za účelem dočasné ochrany" a jejich příjem nepřevyšuje3,4 násobek životního minima.Chci získat příspěvek. Jak mám postupovat? 

Jdi na: www.aktivnimesto.cz // www.darujemekrouzky.cz

Zaregistruj se, nebo se rovnou přihlaš (máš-li registraci z dřívějška).

Najdi mezi poskytovateli náš klub, tj.: Karate Klub Kibó z.s.

Vyber si příslušnou aktivitu Tvého dítěte v našem klubu.

Uplatni/objednej si bonus od své městské části, my to uvidíme v systému
Aktivního města a poskytneme Ti příslušnou slevu z předpisu.

 

Příspěvky od zdravotních pojišťoven

Finanční příspěvek na pravidelné sportovní aktivity Vašich dětí a na pobytové sportovně-pohybové akce (např. klubová soustředění a letní sportovní tábory) můžete navíc získat také od své zdravotní pojišťovny. Každá zdravotní pojišťovna nabízí trochu jiné benefity, proto si pečlivě prostudujte jejich nabídku a podmínky pro získání finanční podpory pro své děti.