O NÁS, O NAŠEM KLUBU A O NAŠEM POJETÍ KARATE  Chci se přihlásit (do klubu) 

  Chci se přihlásit  (do KIDS)  

O NÁS

Karate vášnivě milujeme. Věnujeme se mu desítky let a dá se říct, že v našem životě se všechno točilo a točí kolem Karate. Proto jsme se také před lety rozhodli věnovat se své vášni trvale a naplno, profesionálně. Naším klubem naplňujeme svoji vizi, jdeme si za svým snem a žijeme tím, co opravdu chceme. A o svou vášeň se hodláme podělit s každým, kdo by to chtěl také zkusit. Jsme tu, abychom Vám pomohli objevovat krásu a sílu Karate-do, jsme tu, abychom Vás podpořili na vaší cestě za poznáním tajů nejen Karate, ale i sebe sama, svých limitů a jejich překonávání. Ta cesta bude jen a jen Vaše, ale my můžeme a chceme být Vašimi průvodci.

Důvody, proč se někdo rozhodne cvičit karate má každý jiné. Někdo chce být sportovní hvězda a trénovat 4x i vícekrát týdně, někomu stačí jeden trénink týdně jako doplněk k dalším sportům, někdo hledá prastaré "pravdy" BuDo a někdo se chce prostě jen hýbat, být fit a v kondici a líbí se mu ty „divné“ pohyby. U nás dáváme prostor každému, to ale neznamená, že budeme snižovat úroveň tréninků. Jako trenéři jsme velmi nároční a od všech očekáváme, že do tréninku dají své maximum.

Chápeme, že každý má své vlastní limity, respektujeme věk i dosažené pohybové dovednosti, nicméně na trénincích netolerujeme lenost, laxní přístup a poflakování, což některé děti často zaskočí - u dospělých předpokládáme dostatek morálně-volních vlastností :) Cvičení probíhá na hranici komfortní zóny (a občas i za ní) a tlačíme na progres ve všech oblastech tréninku.

Netvrdíme, že Karate je snadné. Nepochybně vyžaduje velké úsilí. Ale společně s tím, jak dosahujete pokroku, narůstá i pocit síly ve vašem nitru. Naučíte se zvládat a překonávat prohry a oceňovat menší i větší vítězství. A když v sobě najdete odhodlání, cvičení Vás promění (věříme, že k lepšímu) - prostě se ukáže, co ve Vás je.

NAŠI HLAVNÍ TRENÉŘI

Náš přístup je jednoduchý - vytváříme prostor pro růst, jak sportovní, tak i osobnostní. Snažíme se probudit v dětech jejich potenciál, inspirovat je ke sportu a sportovnímu soutěžení, nebo třeba jen k radosti z pohybu (ne každý je soutěživý typ). Nabíjíme tréninky energií a přitom vytahujeme děti z komfortní zóny. Jsme přátelští a vlídní (říkají to o nás), ale současně nároční a velmi důslední. Prostě motivujeme, chválíme, rovnáme, ale taky prudíme a drtíme ...

Představíme Vám naše hlavní dva trenéry, na trénincích se ale děti setkávají i s našimi trenérskými asistenty z řad pokročilých cvičenců našeho klubu.

PAVEL BENEŠ

kkk-o-nas-pavel.jpg

5. DAN Shotokan Karate JKA, trenér I. třídy (TŠ FTVS UK Praha), mezinárodní instruktor JKA WF, zkušební komisař a rozhodčí Českého svazu Karate JKA. Je jedním ze zakládajících členů Českého svazu Karate JKA a je bývalým členem jeho státní reprezentace (v letech 1995 - 1998).
|
První sportovní krůčky udělal už ve svých 5ti letech v sokolovně v gymnastické přípravce a pak se po několik let věnoval závodně lehké atletice. Karate začal cvičit přibližně v 15 letech a naprosto mu propadl. V Karate Klubu Kibó působí především jako hlavní trenér a metodik klubu.
|
Pavel je v klubu přes cvičení prostě BIG BOSS. Trénuje vlastně všechny, převážně ale starší děti a dospělé. Do karate je úplný "magor", takže má jak na sebe, tak na ostatní hodně vysoké nároky. Prostě chce, aby všichni cvičili nejlíp, jak umí, takže ideálně "nejlépe jak on". Všem se snaží předat maximum svých dovedností a zkušeností. Miluje inteligentní humor, je v pohodě a věci nechává plynout. Hodně ho zajímá práce s energií, sám si cvičí Tai-chi a Kyusho. Platí pro něj věta "ty máš svaly, já mám čáry!”.
|

RADANA BENEŠOVÁ 

1. DAN Shotokan Karate JKA, trenérka III. třídy (kurz akreditovaný MŠMT).
Bývalá vicemistryně ČR a členka státní reprezentace Českého svazu JKA Karate.
|
Aktivně sportuje od svých 4 let, kdy začínala několikrát týdně s moderní gymnastikou. Shotokan karate se věnuje od svých 14 let. V Karate Klubu Kibó trénuje převážně děti, ženy a ty, kteří s Karate teprve začínají. Kromě trénování má v klubu na starosti hlavně jeho strategický rozvoj.
|
Je energická, vždy dobře naladěná a pozitivní. Má smysl pro humor, který neváhá použít. Je laskavá a milá, přesto však nekompromisní. Rozhodně se nebojí "jít do tlaku". Respektuje ostatní, zároveň ale respekt  vyžaduje i od nich. Děti bere jako svoje partnery a svobodné svéprávné bytosti.
|
Kromě Karate propadla těm "tao-tantra-jóga-ajurvéda-jin-jang-ezo" věcem, musí však jít rozumně a logicky odůvodnit. Hodně řeší stravu a vůbec všechno, co by mohlo pomoci uchovat "věčné zdraví a mládí".

kkk-o-nas-radana.jpg