V ROCE 2023 ZAČÍNÁME VE 2. TÝDNU, TJ. OD PONDĚLÍ, 9. LEDNA 2023 !!!

|

NÁBOR NOVÝCH ČLENŮ

Hlavní nábor do našeho klubu probíhá tradičně vždy koncem srpna a v září na začátku školního roku. Přihlašovat se ale můžete i v průběhu celého školního roku. Jasně, ti co začnou později budou trochu pozadu, ale s tím si umíme poradit :-) Všechno přece záleží na vlastní píli a snaze, že! Přihlásit se mohou jak začátečníci, tak i pokročilí, kteří již cvičili a měli třeba pauzu, přestěhovali se, nebo např. mají potřebu změny přístupu.

V našem klubu se Karate můžete věnovat několika způsoby. Nejsme čistě výkonnostně zaměřeni, jako některé jiné kluby, u nás si můžete bez problémů zvolit trénink i jako doplňkový sport k Vašemu hlavnímu sportu. Nebudeme na Vás nijak tlačit, naopak se vzájemně domluvíme na tom, jak Vás můžeme podpořit, abychom zvýšili Vaši výkonnost v hlavní aktivitě. Máte-li však Karate jako životní vášeň a k tomu chcete třeba závodit, věřte, že z Vás “vymáčkneme” to nejlepší. Na prvním místě jste ale vždy Vy a Váš zájem, ne naše nebo cizí ambice.

Jaké jsou v našem klubu možnosti si můžete přečíst v následujícím stručném přehledu.

 

KARATE DĚTI - přípravka a oddíl Karate pro školní děti od 7 do 11 let

kkk-karatedeti-2022.jpg

Skupina je vhodná pro děti, které ještě nemají žádný pásek, nebo jsou nositeli 9. kyu (bílý pás).
|
Hlavním obsahem lekcí je nácvik základních technik JKA Shotokan Karate s cílem přípravit děti ke složení zkoušky na STV 9. kyu (bílý pás) a dále procvičování technik Karate na 8. kyu (žlutý pás), nácviku Kata Taikyoku-Shodan a Heian-Shodan (Kata jsou sestavy cviků představující stínový boj) a procvičování řízených forem zápasu Kihon-Kumite a Gohon-Kumite (je předem domluveno, co dělá útočník a jak reaguje obránce).
V této skupině se ale také věnujeme všeobecné sportovní přípravě, komplexnímu rozvoji pohybových dovedností, posilování s vlastním tělem, uvolňování a strečinku. Charakteristické je časté střídání činností a aktivit a zařazení různých her.
|
Kdy a kde?
PONDĚLÍ ... 17:00 - 18:00 | ZŠ Pod Marjánkou, Pod Marjánkou 1 900/2
ÚTERÝ ........  16:15 - 17:15  | v tělocvičně Koryukan Praha, Kladenská 699/107   ZRUŠENO !
STŘEDA ..... 16:00 - 17:00 | ZŠ Marjánka, Bělohorská 417/52

 

KARATE KIDS - přípravka Karate pro školkové děti od 4,5 do 6 let

Smysluplný a propracovaný obsah tréninků bude vaše děti rozvíjet opravdu komplexně. Každý trénink zahrnuje základy gymnastiky, atletiky, jógy a samozřejmě i karate. Plus týmové hry, aktivity s pomůckami (švihadla, míčky, obruče) a fyzio posilování.
|
Naše tréninky nejsou úplně snadné :-) Cílem je prťata trochu vytáhnout z komfortní zóny, trvale je zlepšovat a posouvat vpřed. Děti odchází sice zpocené, ale spokojené. Protože metodika výuky na sebe plynule navazuje, je důležitá pravidelná docházka. V případě nemoci (jak je v této skupině poměrně časté) umožňujeme nahrazování zameškaných hodin.
Tréninky nejmenších dětí jsou omezeny počtem na max. 10 - 12 dětí ve skupině. Ve vyšším počtu se nelze dětem tak kvalitně věnovat a udržet si jejich pozornost. A protože část dětí pokračuje z předchozího roku, je v každé z přípravek aktuálně jen 8 volných míst.

Kdy a kde?
ÚTERÝ ........... 16:30 - 17:30T.J.Sokol Břevnov, Heleny Malířové 14
ĆTVRTEK ..... 16:30 - 17:30Gymnázium Jana Keplera, Hládkov 12

pdf.png   KARATE KIDS - newsletter ke stažení

kkk-karate-kids-2022.jpg

 KARATE ZAČÁTEČNÍCI - nábor do oddílu Karate pro dospělé a děti od 12 let

kkk-zacatecnici-2022.jpg

Skupina je vhodná pro dospělé začátečníky a začínající starší děti, které se věkem nehodí do mladších dětských skupin. Je vhodná také pro ty, kteří už kdysi cvičili, měli delší pauzu a potřebují si připomenout základy. Nebo např. pro rodiče dětí - karatistů, kteří cítí potřebu nějakého pohybu a zároveň chtějí porozumět tomu, cože to vlastně jejich děti cvičí.
|
Tréninky jsou zaměřené na výuku základů JKA Shotokan Karate, která se skládá z nácviku Kihon, tj. základních technik (bloky, údery, kopy), základních Kata (Taikyoku Shodan, Heian Shodan, ...) a později i základních forem řízeného Kumite (zápasová cvičení). Průběžně probíhá příprava na zkoušky STV 9. a 8. Kyu (bílý a žlutý pás). Dále tréninky obsahují úderový trénink, intervalová a kruhová cvičení, posilování s vlastní vahou, strečink a uvolňování.
|
Pro všechny, co chtějí udělat něco pro své tělo, udržet se v kondici a naučit se něco nového.
|
Kdy a kde?
ÚTERÝ ....... 18:15 - 19:15 | ZŠ Pod Marjánkou, Pod Marjánkou 1 900/2

 

KARATE ODDÍL - pro dospělé a děti starší 12-ti let, kteří již mají nějaký pásek

Jedná se o základní odddíl našeho klubu, kde limitem je především věk. Tréninky jsou odstupňované podle pásků, takže složení cvičebních skupin je různé - viz. denní rozpis dole - a tomu odpovídá také technická i fyzická náročnost tréninků.
|
Tréninky jsou zaměřené především na výuku JKA Shotokan Karate, strečink a uvolňování, posilování s vlastním tělem a intervalová cvičení. Obsahem je nácvik technik Karate a jejich kombinací (Kihon), dále Kata řady Heian a Tekki, Sentei Kata a vyšších a jejich Bunkai, nácvik všech forem řízeného a volného zápasu (Yakusoku a Jiyu Kumite), příprava na další následující zkoušky STV kyu, příprava na soutěže, základy sebeobrany založené na principech Karate.
|
Kdy a kde?
PONDĚLÍ ..... 18:15 - 19:15ZŠ Pod Marjánkou, Pod Marjánkou 1 900/2 ... oranžové a vyšší pásky
ÚTERÝ .......... 18:15 - 19:15ZŠ Pod Marjánkou, Pod Marjánkou 1 900/2 ... všechny pásky
STŘEDA ..... 18:00 - 19:00ZŠ Marjánka, Bělohorská 417/52 .......................... žluté a vyšší pásky
ĆTVRTEK .... 18:15 - 19:15ZŠ Pod Marjánkou, Pod Marjánkou 1 900/2 ... zelené a vyšší pásky

kkk-karate-oddil-2022-round.jpg

 

 

KARATE INDIVIDUÁL - individuální spolupráce pro dospělé - začátečníky i pokročilé

kkk-individual-2022.jpg

Individuální lekce jsou určeny především dospělým zájemcům, kteří z nějakého důvodu nemohou, nebo nechtějí :-) docházet na skupinové odpolední tréninky. Hodí se jak pro pokročilejčí cvičence (nejen karatisty), tak i pro úplné začátečníky. Lze vytvořit i malé skupinky přibližně stejně pokročilých cvičenců (max. 4 os.).
|
Lekce jsou vhodné pro každého, kdo chce zrychlit svůj osobní rozvoj v oblasti bojových sportů. Tyto kurzy jsou nejefektivnější způsob vaší přípravy, ať už se potřebujete připravit na zkoušky STV (kyu i Dan), či na soutěž, nebo chcete "jen" zlepšit své techniky a mít ze cvičení lepší pocit.
|
Kontakt pro dohodu termínu/času: Pavel Beneš, tel. 736 630 951, e-mail: 
Na úvodní lekci si ujasníme Vámi požadované cíle cvičení a zjistíme výchozí stav. Podle toho se určí cvičební plán a odhadneme délku spolupráce. Důležitá je pravidelnost (min. 1x týdně) a dlouhodobost (v závislosti na cílech je podle mé zkušenosti minimum 3-5 měsíců).
|
Na individuální lekce se nepřihlašujte on-line, ale kontaktujte přímo Pavla, který lekce vede.


JAK SEBE NEBO SVÉ DĚTI PŘIHLÁSIT?
Máte několik možností.

Buď rovnou stisknete zelené tlačitko CHCI SE PŘIHLÁSIT (snad je jím náš web dostatečně prošpikovaný) a tím se přesunete do klientského centra. V něm se zaregistrujete (vytvoříte si klientský účet) a pak zvolíte "KROUŽKY" (my sice nejsme kroužek, ale systém to jinak nazvat neumí) a následně "Členství v klubu (akt. šk. rok) Praha" a teprve tam své zlatíčko, či sebe přihlásíte (vyplněním požadovaných údajů). My to v systému uvidíme a ozveme se Vám, abychom s Vámi dohodli vhodnou skupinu, potažmo den a čas docházky (tj. zařazení do vhodného oddílu).

Nebo když si nejste jistí výběrem vhodného oddílu, kontaktujte nás přímo: buď zavolejte na telefonní číslo 777 706 490 (zvedne to Radana), nebo nám napište na e-mail  (čte ho jak Radana, tak i Pavel). Společně si dohodneme ukázkový trénink, abyste měli představu, do čeho jdete. Pokud se po absolvování zkušební hodiny rozhodnete pokračovat a stát se členy našeho klubu, pak z Vás budeme muset vymámit pár základních údajů pro administrativní účely přihlášky.

 

logo-aktivni-mesto.pngDůležitá informace: program "AKTIVNÍ MĚSTO" pro školní rok 2022 - 2023 je opět otevřen! Žádat o příspěvek mohou rodiče našich členů s trvalým pobytem na Praze 6, Praze 5 a již brzy i na Praze 17. Neváhejte a využijte této možnosti - finanční prostředky jsou omezené, akce končí jejich vyčerpáním! Pro více informací klikněte na logo.


Zde je možné přihlásit se za člena klubu (NÁVOD NAJDETE ZDE) a zařazení do vhodného oddílu a také den a čas docházky s Vámi budeme konzultovat. Pokud by se Vám přihlášení přes naše klientské centrum z nějakého důvodu nepovedlo, poraďte se s námi na e-mailové adrese: , nebo na tel.: 777 706 490.

Poznámka k přihlašování v klientském centru: primárně byla aplikace naprogramována pro domy dětí a mládeže a tomu také odpovídá použité názvosloví, které bohužel nedokážeme změnit. Členství v klubu hledejte pod „KROUŽKY“, soustředění a víkendové kempy naleznete pod „TÁBORY“ a naše akce se jmenují "AKCE" :)

TRÉNINKY VE ŠKOLNÍM ROCE 2022 JIŽ SKONČILY (Poslední trénink proběhl ve čtvrtek, 15. 12. 2022).

V ROCE 2023 ZAČÍNÁME VE 2. TÝDNU, TJ. OD PONDĚLÍ, 9. LEDNA 2023 !!