KARATE PRO STARŠÍ DĚTI A DOSPĚLÉ

  Chci se přihlásit (do klubu)  

POKROČILÍ KARATISTÉ (ZÁKLADNÍ ODDÍL)

Jedná se o základní odddíl našeho klubu, kde limitem je především věk. Je určen pro všechny dospělé a děti starší 12 let, kteří jsou již nositeli nějakého technického stupně (kyu i Dan). Složení tréninkových skupin se ale v různé dny od sebe navzájem liší - jsou různě odstupňované podle pásků. Tomuto složení pak odpovídá jak technická, tak i fyzická náročnost tréninků (stupeň obtížnosti je přizpůsoben složení konkrétní skupiny). Platí, že čím vyšší je nejnižší STV ve skupině, tím náročnější (technicky i fyzicky) je trénink této skupiny.

Tréninky jsou zaměřené jak na základní, tak na pokročilejší formy výuky JKA Shotokan Karate, jako je nácvik technik krytů, úderů, kopů a jejich náročnějších kombinací (Kihon, Kihon-I-Do), dále Kata řady Heian a Tekki, Sentei Kata a vyšších a jejich Bunkai, nácvik všech forem řízeného a volného zápasu (Yakusoku a Jiyu Kumite), příprava na další následující zkoušky STV kyu, příprava na soutěže, základy sebeobrany založené na technikách a principech Karate. Samozřejmě nechybí ani strečink a uvolňování, posilování s vlastním tělem a intervalová cvičení.

DOSPĚLÍ ZAČÁTEČNÍCI (NÁBOR DOSPĚLÝCH)

Pro dospělé začátečníky a starší začínající děti (od 12 let) máme samostatný oddíl, protože se věkem nehodí do mladších dětských náborových skupin (kde forma a přístup k tréninku odpovídá jejich věku a mentalitě). Cvičení je určeno např. rodičům "našich dětí", kteří potřebují být v obraze, co že to jejich ratolesti u nás nacvičují a co mají případně doma trénovat. Přihlásit se ale může každý, kdo má zájem poznat tento krásný bojový sport (nebo i jako bojové umění), chce udělat něco pro své tělo a udržet se v kondici. A věk je jen číslo - nikdy není pozdě :-)

Věnujeme se zde nácviku základních a funkčních technik Karate (postoje, bloky, údery, kopy), nácviku základních Kata (Taikyoku-Shodan a Heian-Shodan) a později také nácviku základních forem řízeného zápasu (Kihon-Kumite, Gohon-Kumite). Průběžně probíhá příprava na zkoušky na bílý až žlutý pásek (STV 10. až 8. kyu). Velký důraz klademe na zdraví, zvyšování fyzické kondice a také na uvolňování a strečink. Tréninky nejsou primárně zaměřeny na přípravu na soutěže a jejich intenzita je individuálně přizpůsobená věku cvičících.

KARATE ŽENY

Dívky a ženy v našem klubu běžně cvičí v oddílech a skupinách, které odpovídají jejich věku a technické vyspělosti v Karate, tj. podle svého pásku (podobně jako v jiných klubech). U nás ale máme pro dospělé ženy a starší dívky (cca od 13 let) samostatnou skupinu, kterou vede Radana a je určena především a pouze jim :)  Klikni zde.